flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46


Завдання Свалявського районного суду

       

          Завдання суду ( ст.2 Закону України “Про судоустрій”). Суд, здійснюючи правосуддя, на засадах верховенства права забезпечує захист гарантованих Конституцією України та законами прав і свобод людини і громадянина, прав і законних інтересів юридичних осіб, інтересів суспільства і держави.Повноваження суду ( ст.22 Закону України “Про судоустрій”). Місцевий суд є судом першої інстанції і розглядає справи, віднесені процесуальним законом до його підсудності. Місцевий загальний суд розглядає кримінальні та цивільні справи, а також справи про адміністративні правопорушення. Підсудність окремих категорій справ місцевому суду, а також їх розгляду визначена процесуальним законом

Завданням суду є:

        - організаційне забезпечення здійснення правосуддя в кримінальних, цивільних, адміністративних та інших судових справах, а також розгляд і вирішення звернень громадян на умовах і в порядку, передбаченому законодавством України.

Відповідно до визначених законодавством України завдань суд забезпечує:

- здійснення правосуддя в цивільних справах;

- розгляд і вирішення звернень громадян відповідно до компетенції суду, передбаченої законодавством України.

- здійснення правосуддя в адміністративних справах;

- здійснення правосуддя в кримінальних справах;

- здійснення правосуддя в інших судових справах;

Принципи діяльності суду: 

Мета Свалявського районного суду полягає в :

      1) забезпечувати справедливе, чесне, законне винесення судових рішень без зволікань та повагою до кожного хто звернувся до суду.

       2)  ефективно координувати свою діяльність та використовувати всі ресурси.

       3) здійснювати правосуддя неупереджено, незалежно від місця проживання, етнічного походження, рівня доходів, освіти, усувати перешкоди до суду та його послуг.

       4) виявляти повагу до всіх, хто постає перед судом, та хто працює в суді.

       5) сприяти компетентності, професійності та ввічливості суддів та працівників апарату суду, налаштовуючи їх на надання якісних послуг для розбудови довіри до суду.